Yüksek Doz C Vitamini Uygulaması | Dr. Neslihan Aktaş

Yüksek doz C vitamini uygulaması son derece etki sağlayan bir uygulama olarak oldukça faydalı bir sonuca sahiptir. Damardan infüzyon yoluyla kişiye verilen yüksek doz c vitamini yüksek oranda kanda olması gereken seviyeye, ölçüye ulaşabilmektedir. Pek çok faydası bulunan bu tedavi yönteminin faydalarının başında şüphesiz ki kişinin bağışıklığını oldukça kısa bir zaman diliminde güçlendirebiliyor oluşu gelir. Etkisi elbette sadece bağışıklığa olan olumlu etkisiyle sınırlı değildir. Kişinin vücut direnci azalması ve/veya düşmesinde de son derece olumlu etki gösterir.

Yüksek doz c vitamini uygulaması pek çok rahatsızlık için uygulanabilir. Yüksek doz c vitamini tedavisi bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi noktasında ve yorgunluk sonucunda düşen vücut direncini artırması noktasında ve diğer rahatsızlıklara karşı fayda sağlaması için damardan uygulanır. 0,5-1,5 gr/kg arasında belli periyodik dozlar ve aralıklarda yapılır. Bu tedavinin özelliği; insan vücudu için gerekli olan biyolojik aktiviteleri kolaylaştırmasıdır. Suda çözünür ve A, D, E, K vitaminleri vücutta fazla oranda birikmez. Kesinlikle diğer yiyeceklerle birlikte alınmalıdır. Yüksek dozda c vitamininin fazlası idrar yoluyla vücuttan atılır. Bu bilgiye göre de doğal olarak fazla oranda vücutta kalması ve rahatsızlık vermesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Yüksek doz c vitamini uygulaması ya da bir diğer ifadeyle yüksek doz c vitamini tedavisi kişinin pek çok rahatsızlığını gidermesi açısından önemlidir. Yüksek doz c vitamini faydaları ise şöyle açıklanabilir; Vücut direncini artırması, bağışıklık direncini güçlendirmesi bilgisinin haricinde kemikler ve kıkırdaklar için hücrelere sağlamlık verdiği bilgisini de eklemek gerekir. Bunu kollajen oluşumuna katkı sağlayarak yapar. Saç, cilt, diş hastalıkları noktasında da faydası yadsınamaz. Üst solunum yolları hastalıklarında da olumlu faydası olduğu bilinmektedir. Kanser, korona gibi hastalıklara karşı ciddi bir önlem olarak yüksek doz c vitaminden bahsetmek yanlış olmaz. Demir emilimini de ayrıca artırır, sinir sistemi hücrelerini dengede tutması, kan basıncını dengelemesi de ayrıca önemlidir.

Bahsi edilen rahatsızlıklardan şikayetçi olunması durumunda kliniğimizde son derece titiz ve profesyonel bir prensiple yüksek doz c vitamini uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Yüksek doz c vitamini uygulaması hakkında aklınıza takılan veya merak edilen her şey için kliniğimize bekleriz.

Dr. Neslihan AKTAŞ

Site anahtar kelimeler: yüksek doz c vitamini, yüksek doz c vitamini yan etkileri, yüksek doz c vitamini ve kanser, yüksek doz c vitamini fiyatı, c vitamini ve kanser, dr neslihan aktaş,

Add Your Comment

Ayazağa mah. Azerbaycan cad. No: 3 Blok Kat 12 D: 29- 30

drneslihanaktas.com © 2023. Tüm hakları saklıdır