C Vitamini (Yüksek doz)

Vücut direncimizi artırmak için sıklıkla kullandığımız vitamin C, dünyanın farklı ülkelerinde kanser tedavisinde de etkili olarak kullanılıyor. Yapılan araştırmalar da da Vitamin C’nin belirli bir doza ulaştıktan sonra kanser hücrelerini öldürdüğü ve normal hücrelere ise zarar vermediğini ortaya çıktı. Kemoterapi ilaçlarıyla birlikte kullanılan vitamin C’nin yüksek dozda damardan uygulanması gerekiyor.

YÜKSEK DOZ VİTAMİN C TEDAVİSİ SADECE VE SADECE UZMAN DOKTORLAR TARAFINDAN DAMARDAN UYGULANARAK YAPILABİLİR

Kış aylarında vücut direncini artırmak için C vitamini almaya özen gösteririz. Savunma sistemimizi güçlendiren C vitamini bizi sadece grip, nezle gibi hastalıklardan korumuyor. Amerika, Avrupa, Japonya başta olmak üzere tüm Uzakdoğu’da kanser tedavisinde de C vitamini yaygın olarak kullanılıyor.

Bu ay tıp camiasının en önemli dergilerinden biri olan Scince dergisinde de vitamin C’nin kanser üzerine etkilerini araştıran önemli bir makale yayınlandı. Ardından ise Nature dergisinde ise “Vitamin C tedavisi en zor olan kolon kanseri hücrelerini normal hücrelere zarar vermeden öldürüyor” başlıklı bir haber yayınlandı.

Türkiye’de kanser tedavisinde C vitamini kullanılıyor mu?

İlk hipotezde vitamin C’nin bağ dokusunu güçlendirerek kanser hücrelerinin etrafında güçlü ve aşılması zor bir duvar öreceği aynı zamanda da bağışıklık sistemini güçlendirerek kanseri yenebileceği düşünülmüş. Ancak laboratuvar çalışmalarında Vitamin C nin belirli bir doza ulaştıktan sonra kanser hücrelerini öldürdüğü ancak normal hücrelere zarar vermediği görülmüş.

Sadece şekerle beslenebilen ve şekeri yaklaşık 200 kat fazla kullanan kanser hücrelerinin şekerle vitamin C’yi ayırt edemediğini , damardan yüksek dozda vitamin C uygulandığında kanser hücrelerinin vitamin C’ye saldırdıklarını ve içine aldıklarını belirtiliyor.

 

Add Your Comment

Ayazağa mah. Azerbaycan cad. No: 3 Blok Kat 12 D: 29- 30

drneslihanaktas.com © 2023. Tüm hakları saklıdır